PROJEKT

Projekt crucio začínal v roce 1945 uprostřed prázdnin, Škola čar a kouzel v Bradavicích se ocitla uprostřed oslav konce Světové kouzelnické války, která zmítala Evropou od začátku čtyřicátých let dvacátého století. Gellert Grindelwald, který ji rozpoutal, byl poražen při snaze nahradit evropská Ministerstva kouzel Říší kouzel, která by kontrolovala všechny kouzelníky a zotročila mudly. Mudlové sami se v těchto letech potýkali s 2. světovou mudlovskou válkou, jež našemu druhu umožnila zahladit stopy po Grindelwaldowých zločinech.

Gellert je nyní uvězněn ve vlastním kouzelnickém vězení určeném původně pro jeho poražené protivníky. Toto místo se nazývá Nurmengard a jeho přesná poloha je známa jen několika osobám. Kouzelníci a mudlové nyní, jak říká celosvětová propaganda, vstupují do symbolické zlaté éry, ve které by jejich koexistence měla začít přinášet ovoce. Ale je to pravda?

BRADAVICE

Do Bradavic v roce 1945 nastoupil na místo profesora Obrany proti černé magii Tom M. Riddle, jemuž se kladou zásluhy v boji proti monstru v Bradavicích, které zde údajně nasadil poloobr Rubeus Hagrid, který byl vyloučen ze Školy čar a kouzel v Bradavicích, ale bylo mu nabídnuté místo hajného a šafáře v Bradavicích, které přijmul a nějakou dobu žil na pozemcích školy v hájence, která se nachází mezi jezerem a lesem.

O prázdninách roku 1946 začal profesor Riddle vypomáhat v obchodě, jenž byl po rekonstrukci nově otevřen, Borgin and Burkes pod vedením paní Hepzibah Smith. Ta zapůjčila některé zajímavé artefakty z dob zakladatelů Školy čar a kouzel v Bradavicích, které byly na komentované prohlídce halou Zakladatelů ukradeny! Po několika málo dnech, studenti ze Školy čar a kouzel pomáhali jistému profesorovi při sběru bylinek do nového školního roku a se zaskočením v lesíku našli také mrtvé tělo paní Hepzibah Smith! První obvinění padlo na její domácí skřítku Hokey, která ji údajně otrávila a také tomu tak bylo potvrzeno při veřejném soudu na Ministerstvu kouzel.

A to nebyla jediná akce s drastickým koncem. Ve školním roce 1946/47 se studenti vydali pod vedením profesora Brumbála na výlet do Prasinek. Po příjemně stráveném dni v oné kouzelné vesničce však narazili na mrtvé tělo bradavického hajného Hagrida. Následovala spousta dohadů a teorií, avšak vrah byl dopaden a zavřen do Azkabanu, kde ho bylo možné spatřit na exkurzi právě do obávaného vězení pod vedením profesora Riddla. Jaké k tomu měl motivy se ovšem nezjistilo, a protože byl prohlášen za šíleného, ani se to zřejmě nikdy nedozvíme. (NonRPG víme, že vrahem je právě Tom M. Riddle, ale inRPG jej nikdo neobvinil a tak ani naše postavy nemají ponětí.)

I v této temné době se se však najde místo pro štěstí a lásku a tak se v tom stejném roce měli studenti možnost zúčastnit akce, kde si pan ošetřovatel Francis Blissett a paní profesorka Amy Fox řekli své „ANO“ a stali se z nich manželé.

O prázdninách roku 1947 se konala velká letní pouť. Vůbec nikdo nečekal, jak skončí. Ze stínů poprvé veřejně udeřil spoustě neznámý provozovatel černé magie Raye Penber. Nikomu ze studentů se nic nestalo, ale i tak nás čekalo období smutku, protože nás opustili manželé Blissettovi. Studenti, které zachránili, na ně vzpomínají dodnes.

Krátce po začátku roku 1947/48 měli bradavičtí studenti možnost potkat mladé kouzelníky a kouzelnice z jiné země. Konkrétně na výměnný pobyt přijelo osm studentů Krásnohůlecké akademie i se svou okouzlující paní ředitelkou a chvíli s námi strávili. Kulturní rozdíly byly opravdu patrné, přesto se však našlo i porozumění.

Přestože nechvalně známý Raye Penber uprchl opravdu hodně daleko a zametl za sebou stopy, nebezpečí se bradavicím úplně nevyhýbá. Po šťastné svatbě profesorů Aurore Arceneaux a Miceluse R. Rooknesta o prázdninách roku 1948 se po příjezdu do Bradavic ve škole objevilo závažné oznámení. Dva ze studentů byli nakaženi lykantropií.

Vysazení vrby Mlátivé bylo zajisté skvělé opatření, na kterém se mohli účastnit všichni studenti. Od té doby se totiž lykantropie nijak nerozšířila a situace se tedy dá označit jako pod kontrolou.

Ovšem objevily se jisté pochyby o duševním zdraví pana ředitele Dipetta a po osudné halloweenské akci, to vyústilo v jeho odchod na odpočinek a vedení školy do konce školního roku přebrali jeho zástupci. Bylo však jisté, že bude následovat volba nového ředitele.

Těžko říct, jestli to byl tento fakt, ke kterému to směřovalo v podstatě od začátku školního roku 1948/49, nebo to zapříčinilo něco jiného, ale došlo k další násilné smrti v profesorském sboru. Pan Rooknest, zřejmě ne v pořádku z toho, že jej opustila jeho choť, vztáhnul hůlku na pana Dalgaarda. Bylo pouhou hříčkou štěstí, že na škole zrovna pobýval nekromant a duši pana profesora vrátil zpět, ovšem do těla kentaura. Moc k onomu incidentu ovšem nikdo neví, jsou pouze spekulace. (NonRPG: Byl to první akt, kdy se projevili smrtijedi, ovšem bravurně za sebou zametli stopy, takže až na Rooknesta, který se přiznal a vzal na sebe vinu, se o jejich skupině stále ještě neví.)

Před koncem prázdnin 1949 došlo k volbě nového ředitele. Profesorský sbor se sešel a s naprostou převahou hlasů byl zvolen pan Brumbál. Hned jako první věc si promluvil s několika členy sboru a následně sbor dobrovolně opustil Tom M. Riddle.

Nyní se nacházíme v dalším školním roce (1949/50), takže pozorně sledujte veškeré dění - co kdyby se odehrávalo ještě víc akce a drama, než tomu bylo předešlá školní léta?

HOMEWAY VALLEY

Homeway Valley je malá, kouzelnická vesnička uprostřed Irska. Proslula nádhernou okolní krajinou i láskou k tradicím, která z ní udělala oblíbené centrum čarodějnického turistického ruchu. Obzvláště o prázdninách je v Homeway Valley rušno! Výjimečnost tohoto místa spočívá v komplexu budov pronajatém původně pro sirotky, kteří navštěvovali Školu čar a kouzel v Bradavicích a o prázdninách postrádali domov. Kapacita ale nikdy nebyla naplněna a zbylé prostory, které brzy převážily nad sirotčincem, se začaly používat jako hotel. Jelikož v komplexu neplatí zákaz kouzlení nezletilých čarodějek a čarodějů, studenti zde často tráví prázdniny. Soustředí se zde celé rodiny - především rodiče studentů s mudlovskou nebo smíšenou krví.

Původní (celoroční) obyvatelé jsou převážně čisté krve. Kolují zvěsti, že se během poslední války přikláněli k nebezpečným ideálům, které "pro vyšší dobro" neváhaly zbavit pár „mudlovských šmejdů“ jejich nesmyslného života. Boje ale skončily, jejich vůdce je uvězněn a do Homeway Valley se vrací život a mudlové sem o letošních prázdninách proudí v desítkách. Atmosféra houstne. Dochází k večerním potyčkám.

Zdá se, že před očima studentů se odehraje ještě minimálně jedna velká bitva.