PROJEKT

Projekt crucio začínal v roce 1945 uprostřed prázdnin, Škola čar a kouzel v Bradavicích se ocitla uprostřed oslav konce Světové kouzelnické války, která zmítala Evropou od začátku čtyřicátých let dvacátého století. Gellert Grindelwald, který ji rozpoutal, byl poražen při snaze nahradit evropská Ministerstva kouzel Říší kouzel, která by kontrolovala všechny kouzelníky a zotročila mudly. Mudlové sami se v těchto letech potýkali s 2. světovou mudlovskou válkou, jež našemu druhu umožnila zahladit stopy po Grindelwaldowých zločinech.

Gellert je nyní uvězněn ve vlastním kouzelnickém vězení určeném původně pro jeho poržené protivníky. Toto místo se nazývá Nurmengard a jeho přesná poloha je známa jen několika osobám. Kouzelníci a mudlové nyní, jak říká celosvětová propaganda, vstupují do symbolické zlaté éry, ve které by jejich koexistence měla začít přinášet ovoce. Ale je to pravda?

BRADAVICE

Do Bradavic v roce 1945 nastupuje na místo profesora Obrany proti černé magii Tom. M. Riddle, jemuž se kladou zásluhy v boji proti montru v Bradavicích, které zde údajně nasadil poloobr Rubeus Hagrid, který byl vyloučen ze Školy čar a kouzel v Bradavicích, ale bylo mu nabídnuté místo hajného a šafáře v Bradavicích, které přijmul a nyní žije na pozemcích školy v Hájence, která se nachází mezi jezerem a lesem.

O prázdninách roku 1946 začel profesor Riddle vypomáhat v obchodě, jenž byl po rekonstrukci nově otevřen, Borgin and Burkes pod vedením paní Hepzibah Smith. Ta zapůjčila některé zajímavé artefakty z dob zakladatelů Školy čar a kouzel v Bradavicích, které byly na komentované prohlídce halou zakladatelů ukradeny! Po několika málo dnech, studenti ze Školy čar a kouzel pomáhali jistému profesorovi při sběru bylinek do nového školního roku a se zaskočením v lesíku našli také mrtvé tělo paní Hepzibah Smith! První obvinění padlo na její domácí skřítku Hokey, která ji údajně otrávila a také tomu tak bylo potvrzeno při veřejném soudu na Ministerstvu kouzel.

Nyní se nacházíme v dalším školním roce (1946/47), takže pozorně sledujte veškeré dění - co kdyby se odehrávalo ještě víc akce a drama než tomu tak bylo předešlý školní rok?

HOMEWAY VALLEY

Homeway Valley je malá, kouzelnická vesnička uprostřed Irska. Proslula nádhernou okolní krajinou i láskou k tradicím, která z ní udělala oblíbené centrum čarodějnického turistického ruchu. Obzvláště o prázdninách je v Homeway Valley rušno! Výjimečnost tohoto místa spočívá v komplexu budov pronajatém původně pro sirotky, kteří navštěvovali Školu čar a kouzel v Bradavicích a o prázdninách postrádali domov. Kapacita ale nikdy nebyla naplněna a zbylé prostory, které brzy převážily nad sirotčincem, se začaly používat jako hotel. Jelikož v komplexu neplatí zákaz kouzlení nezletilých čarodějek a čarodějů, studenti zde často tráví prázdniny. Soustředí se zde celé rodiny - především rodiče studentů s mudlovskou nebo smíšenou krví.

Původní (celoroční) obyvatelé jsou převážně čisté krve. Kolují zvěsti, že se během poslední války přikláněli k nebezpečným ideálům, které "pro vyšší dobro" neváhaly zbavit pár mudlovských šmejdů jejich nesmyslného života. Boje ale skončily, jejich vůdce je uvězněn a do Homeway Valley se vrací život a mudlové sem o letošních prázdninách proudí v desítkách. Atmosféra houstne. Dochází k večerním potyčkám.

Zdá se, že před očima studentů se odehraje ještě minimálně jedna velká bitva.