STUDENT

Každý hráč smí mít dva* aktivní charaktery - jeden jako studenta a jeden jako dospělého čaroděje. V naší hře používáme anglická či vyjímečně jiná zahraniční jména, u dívek nepřechylujeme (nepoužíváme koncovku "-ová") a prostřední jméno zapisujeme jako iniciálu. Příkladem vhodných registračních jmen jsou všechna barevná jména v kartotéce.

Postavy studentů začínají ve věku 11 let** a nastupují ke studiu 1. ročníku Školy čar a kouzel v Bradavicích. Nezapomínejte přitom, že vaše postava nastoupila do školy 1. září daného roku bez ohledu na to, kdy jste se k nám zaregistrovali vy jako její hráč.

Pro zařazení do koleje nám slouží libovolný text napsaný formou příspěvku, který zapíšete při registraci do políčka pod názvem "registrační esej." Po prokliknutí se na registrační formulář zde se dozvíte, na jakého vypravěče ve své "eseji" budete reagovat. Doporučujeme v příspěvku nenápadně zmínit, kterou kolej byste preferovali. Registrační eseje nám slouží i k poznání, zda máte dostatečné znalosti gramatiky pro textovou hru.

* Profesorům je možné udělit vyjímku.

** Studentům, kteří již absolvovali alespoň jeden rok vyučování na jiných textových hrách, bude tento rok uznán i zde a v případě předchozí domluvy s administrátory hry mohou nastoupit rovnou do druhého ročníku!

ADULT

Dospělé postavy jsou dostupné pro hráče, kteří již studují/studovali ve 2. nebo vyšším ročníku naší školy (nebo po domluvě). Všechny takové charaktery vytváříte do irské vesničky Homeway Valley. Nezapomeňte vzít v úvahu aktuální herní rok. Postava může být libovolného věku a pohlaví - v případě jiné rasy (např. vlkodlak) je třeba se předem dohodnout s vedením projektu. Každé nové postavě do HV musí předcházet její životopis, charakter a vzhled. Charakter i vzhled stačí popsat v bodech, životopis by měl obsáhnout alespoň jednu normostranu. Dospělá postava může používat jakákoli kouzla, která znáte, opravdu náročná kouzla na provedení ale schvaluje vypravěč (například nepromíjitelné kletby). Odesíláte tedy:

  • ϟ vaše jméno či přezdívku
  • ϟ charakter a vzhled
  • ϟ životopis

Nezapomeňte zacílit na e-mail vedeni@crucio.cz!

NPC CHARACTER

Pro NPC postavy platí téměř totéž, co pro postavy dospělé, ale mohou být v případě potřeby vytvářeny i do Bradavic. Tyto charaktery vznikají narozdíl od dospělých postav pouze na žádost vedení projektu. V takovém případě není potřeba vytvářet životopis ani charakter, zakládá se pouze herní účet. NPC postavy mohou zemřít, slouží k doplnění hry, jejich příběh se úzce prolíná se storyline, ne pouze s přáním daného hráče. Může se jednat o člověka i zvíře libovolného věku či pohlaví.

Registrace postav z Harryho Pottera je momentálně uzavřená!

PROFESSOR

Konkurz na profesora Bradavické školy čar a kouzel. Otevírá se vám brána nových možností a jednou z nich je vychovávat bandu pubertálních ratolestí, které vám budou přidělávat vrásky ráno, odpoledne i večer. Profesorem se ale může stát jenom hráč, který u nás aktivně hrál za studentskou postavu alespoň polovinu školního roku (tj. více než dva a půl měsíce). Pokud si myslíte, že to pro vás bude skvělou náplní dne, vypracujte motivační dopis a zároveň i upravený textový dokument, který bude obsahovat:

  • ϟ vaše jméno či přezdívku
  • ϟ věk (15+)
  • ϟ informace o postavě (např. životopis, charakter aj.)
  • ϟ motivační dopis*

Odesílejte na e-mail vedeni@crucio.cz!

Těšíme se na vás i vaše práce.

* Od motivačního dopisu očekáváme, že nám řekne, proč byste měli patřit do našeho profesorského sboru. Napište, proč byste s námi chtěli spolupracovat, kdo jste, jestli jste nám někdy s něčím pomáhali, jak dlouho u nás hrajete nebo klidně uveďte, jakou zrovna máte náladu. Přesvědčte nás, že jste člověk se srdéčkem na správném místě, s rozumovými schopnostmi adekvátními pro požadovaný věk a že vás hra baví natolik, abyste ji byli ochotní propojit i s povinností odučit svou hodinu (či více) týdně a starat se o své studenty.